SÜRESİ DOLDU
Tur adı: SALİHA ERDİM İLE UMRE 0133
BOSPHORUS WAQF AL SAFİ HOTEL
ANJUM HOTEL

Umre Turları
Fiyat
1.790 $
kişi başı person
Süre
8 Gün
Gidiş: 20 Ocak 2024
Dönüş: 27 Ocak 2024
Destinasyon
5 Gece Mekke
2 Gece Medine
Kapasite
149+

Sömestre 5 Yıldız UmreTuru

TÜRK HAVA YOLLARI seferleri ile yaptığımız turumuz 20 Ocak 2024 tarihinde başlayıp, 27 Ocak 2024 'da bitiyor. 2 Kişilik oda fiyatı 1.790 $'dır. Mekke'de sizi 5 YILDIZ ANJUM HOTEL, Medine'de ise 5 YILDIZ BOSPHORUS WAQF AL SAFİ HOTEL otellerinde ağırlayacağız.
 • Tur Bilgileri
 • Tur Planı
 • Otel Bilgileri
 • Ek Bilgi
 • Benzer Turlar

Tura dahil hizmetler

Varış noktası
Mekke, Medine
Kalkış Bilgileri
İSTANBUL (IST) - CİDDE (JED)
Dönüş Bilgileri
MEDİNE (MED) - MEDİNE (MED)
Uçuş Bilgileri
Gidiş: TÜRK HAVA YOLLARI - 20 Oca 2024 - - 12:45
Dönüş: TÜRK HAVA YOLLARI - 27 Oca 2024 - - 16:50
Tur Otelleri
Mekke: 5 YILDIZ - ANJUM HOTEL
Medine: 5 YILDIZ - BOSPHORUS WAQF AL SAFİ HOTEL
Fiyat Detayları
Tek Kişilik Odada Kişi Başı: 2.300 $ İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1.790 $ Üç Kişilik Odada Kişi Başı: 1.750 $ 0 - 2 Yaş Çocuk Kişi Başı (Yataksız): 500 $ 2 - 5 Yaş Çocuk Kişi Başı (Yataksız): 1000 $ 6 - 11 Yaş Çocuk Kişi Başı (Yataksız): 1100 $
Fiyata dahil hizmetler
 • Bestur Turizm hizmet bedeli ve katma değer vergisi (K.D.V)
 • Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türsab’a ödenecek harçlar,
 • Gidiş- dönüş ekonomik sınıf uçak bileti,
 • Havalimanı transferleri, Mekke ve Medine gezileri, Mekke-Medine arası transferler,
 • Medine ve Mekke’de anlaşılan otellerde konaklama
 • Medine ve Mekke’de ziyaret yerleri, gezi ve irşad programları,
 • Seyahat boyunca dini ve idari rehberlik hizmetleri,
 • Suudi Arabistan özel makamlarına ödenen harçlar,
 • Umre vizesinin alınması
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Erkek Misafirler İçin İhram ve Kemeri
 • Umre Rehber Kitapçığı
 • Yasin-i Şerif Kitapçığı
 • Çocuklar İçin Umre Kitapçığı
 • Seccade
 • Havlu Terlik
 • Kokusuz Sıvı Sabun
 • Bagaj Etiketi bulunan hediye seti
 • Dönüş Havalimanında Her Misafire 5 LT Dolu Zemzem Bidonu
Fiyat dahil olmayan hizmetler
 • Hava limanı ulaşım ücretler
 • Öğlen yemekleri ile içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • 150 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • 1. gün
 • 2. gün
 • 3. gün
 • 4. gün
 • 5. gün
 • 6. gün
 • 6. gün
 • 7. gün
 • 8. gün
1. gün

İstanbul - Mekke

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminal, F 23-44 Yazılı Kontuar ( 3 NOLU KAPIDAN GİRİNCE KARŞISI)  belirlenen saatte Bestur görevlileri ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından pasaport kontrolünden geçerek  TK... uçağı ile  Kalkış ve 3 saat 40 dakika süren uçuşun ardından Cidde ’ye varış. Pasaport giriş ve gümrük işlemlerinden sonra karşılama, sonrasında Otobüsümüz ile Mekke  oteline transfer. Mekke-i Mükerreme’ye ulaştıktan sonra belirlenen saatte Otelin lobisinde buluşarak Umre için irşat görevlimizle Kâbe-i Muazzama ‘ya gidiş. Umre tavafının ardından tavaf namazının kılınması ve Umre ’nin ikinci kısmı olan Safa- Merve arasındaki Umre Say’ını yaparak Umreyi tamamlayıp tıraş olduktan sonra ihramdan çıkış.  Umreniz Makbul Olsun!

Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

2. gün

Mekke

Kahvaltı otelimizde alınacaktır. Kılınacak yatsı namazının hemen sonra otel lobisinde 21:30 buluşarak Nafile Tavaf programı için Kâbe-i Muazzama ‘ya hareket edilecektir. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 

3. gün

Mekke

Kahvaltıdan sonra saat 08:30‘da lobide buluşarak Mekke’deki dış ziyaretlere otobüsle hareket edilecektir.

Gezilecek yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetü’l Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu evin bulunduğu mahalle                                                                                         

NOT: İkinci umre yapmak İsteyen misafirlerimiz otelde ihramlarını giymiş olarak geziye katılacaklar Arafat’ta niyet edip namaz kılınacak ve gezi dönüşünde umre için Kabe’ye ulaşılıp umre yapacaklardır.  Akşam yemeği otelimizde alınacaktır

4. gün

Mekke

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Şahsi ihtiyaçlar ve Nafile İbadetler için serbest zaman.  

5. gün

Mekke

Kahvaltı otelimizde alınacaktır. Kılınacak yatsı namazının hemen sonra otel lobisinde 21:30 buluşarak Nafile Tavaf programı için Kâbe-i Muazzama ‘ya hareket edilecektir. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır

6. gün

Mekke / Medine

Kahvaltı otelimizde yapılacaktır. Saat 10.00 da valizler oda kapısının önüne çıkarılacaktır. Saat 13.00 da Medine-i Münevvere ’ye hareket edilecektir.    

6. gün

Medine

Medine’ye varış Odalara yerleşme.  Belirlenecek saatte misafirlerimiz ile  otel lobisinde buluşma toplu hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Cennetü’l Baki selamlaması ardından Kabri-i Saadet ve Ravza ziyaretiyle ve otele dönüş.

Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. 

7. gün

Medine

Korona tedbirleri kapsamında Cennet Bahçesi ziyaretleri ancak randevuyla yapılmaktadır.  Bu nedenle Randevu Saatimiz: belirlenecektir. Belirlenen saatte otel lobisinde  irşat görevlimiz eşliğinde Cennet Bahçesi ziyaret için kontrol noktasına gidilecektir. Kahvaltı otelimizde alınacaktır.      

Öğlen namazına müteakip otel lobisinde buluşarak Medine’deki dış ziyaretlere hareket edilecektir.  Gezilecek Yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek), Kuba Mescidi ve Cuma Mescidi.

.

Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 Mescid-i Nebevî’de kılınacak yatsı namazının hemen sonra otel lobisinde buluşarak   araçla Hurma Bahçesi’ne gidilecektir.Hurma bahçesinde geleneksel toplantı, “Medine’yi Yaşamak” konulu seminerin ardından isteyenler için hurma alışverişi sağlanarak otelimize dönülecektir.

8. gün

Medine

Sabah namazını müteakip Yeşil Kubbe’ nin önünde 301 Nolu kapıda buluşma ve Rasulullah’ı (SAV) selamlama ve yürüme gezileri yapılacaktır.  Cennetü’l Baki ziyareti ardından Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Ğamame (Bulut) Mescidi, Beni Saide Sakife’si ve Tren Garı ziyaretleri yapılacaktır. Kahvaltı otelimizde alınacaktır.  belirlenen saatte bagajların oda kapıları önüne çıkartılması veMedine Havalimanı’na hareket. Havalimanında zemzemlerin teslimi ve bilet bagaj işlemlerinin ardından TK... uçağı ile Medine’den İstanbul’a hareket.     .     

Not: Tur programlarındaki sıralamada içerik aynı olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur programındaki saatlere riayet edilmesi rica olunur. Belirlenen saatlerde geç kalmadan kaynaklı programa katılamam durumunda hiçbir mesuliyet kabul edilmeyecektirMEKKE: ANJUM HOTEL

Mekke'de bulunan Anjum Hotel Makkah, Mescid-i Haram manzaralı modern konaklama birimleri ile hizmet vermektedir. Otelin odalarında ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Her odasında düz ekran TV, klima, küçük buzdolabı ve odaya özel banyo vardır. Anjum Hotel Makkah'ın resepsiyonu 24 saat açık olup oda servisi 24 saat devam etmektedir. Tesiste sunulan bir başka güzellik ise bagaj muhafazasının yer almasıdır. Mescid-i Haram'a 200-300 mt mesafede olan otel yürüyerek 5 dakikadır.

MEDINE: BOSPHORUS WAQF AL SAFİ HOTEL

ÖNEMLİ NOTLAR:              

İhram ve Niyet:

Niyet edip, telbiye getirince ihram’a girmiş olursunuz! Tıraş olup ihramdan çıkıncaya kadar ihram yasaklarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mesela: Koku sürmek, kokulu sabun veya kolonyalı mendil kullanmak, macun ile diş fırçalamak… Saç – sakal – bıyık boyamak, yağlamak, kınalamak, jölelemek…Vücudun herhangi bir yerini tıraş etmek veya kıl-tüy koparmak, tırnak kesmek…Mekke hareminde kendiliğinden yetişen ot-çiçek-dal-ağaç koparmak…Kavga etmek, tartışmak, gönül kırmak…Bayanların yüzlerine değecek şekilde peçe takmaları, makyaj yapmaları…Erkeklerin başlarını örtmeleri, ayaklarına, terlik dışında topuklarını örten bir şey giymeleri, dikişli elbise giymeleri veya ihramı şekil vererek giymeleri… Şehevi söz ve davranışlarda bulunmak gibi İhram yasakları ile ilgili aklınıza takılan soruları Medine’den ayrılmadan önce mutlaka sorunuz!

Hanımların Dikkatine!

Medine’de (Ravza) Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) ziyaret saatleri SABAH ve YATSI NAMAZLARININ HEMEN ARDINDAN sabah:07.00, ve Yatsı:21.00’da başlar.  Yoğunluk vb. durumlardan ötürü anlık olarak değişiklik gösterebilmektedir.  Bu nedenle, tercih edeceğiniz ziyaret saatinden, en erken 1,5 saat kadar önce Mescid’in iç kısmında bulunmanız ve vakit namazlarınızı bu kısımda edâ etmeniz gerekmektedir.   Ziyaret giriş ve çıkışları; 25 – 26 – 27 – 28 – 29 ve 30 nolu kapılardan gerçekleşmektedir.

Cuma Namazının Edası:

Öğle namazı vaktinden yarım saat önce Cuma’nın ilk ezanı okunur.

İlk ezan okunduktan yarım saat sonra imam hutbeye çıkarak selam verir ve iç ezan okunmaya başlar. Ezanın bitimiyle beraber imam hutbeyi okur. Hutbenin bitimi ile beraber kamet getirilir ve Cuma’nın farzına niyet edilerek imama uyulur. İmam ile kılınan iki rekâtlık Cuma’nın farzı bitince Cuma’nın dört rekâtlık son sünneti, zuhru ahir (son öğlen namazının farzı) niyetiyle dört rekât ve vaktin sünneti niyeti ile iki rekât daha kendi kendimize kılar ve Cuma’yı bitirmiş oluruz.

Cenaze Namazının Edası:

Genellikle her farz namazın hemen arkasından –Cuma namazından sonra bile-cenaze namazı kılınabilmektedir. Bu sebeple farz namazın bitiş selamından sonra biraz beklememiz gerekir. Bu kısa bekleyiş anında namazı kılınacak cenaze var ise müezzinler bunu ilan ederler. Kaç cenaze olduğu, cenazenin erkek mi, bayan mı yoksa çocuk mu olduğu ilan edilir. Ne dendiğini anlamadığımız zaman; “Niyet ettim cenaze namazı kılmaya uydum hazır olan imama” diye niyet edilir ve imamın tekbiri ile cenaze namazı başlar. Cenaze namazı secdesi ve rükûsu olmayan, ayakta eda edilen bir namazdır. Dört tekbirle kılınır. İlk tekbirden sonra sübhaneke –vecelle senauke- ile beraber okunur. İkinci tekbirden sonra Allahümme salli ve Allahümme barik okunur. Üçüncü tekbirden sonra cenaze duası okunur, bilmeyenler dua niyetiyle Fatiha suresini okurlar. Dördüncü tekbirden sonra selam verilir. Cenaze namazından sonra kalan sünnetlerimizi kılarız.

                    Tur İptal Ve İade Şartları:

 •  Kayıt anında hizmet bedelinin en az %35’i, bakiyenin ise tur hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek bedelin %35’i cayma tazminatı olarak MİSAFİR’E fatura edilir,

 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasından 21 gün öncesine kadar bildirmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir,

 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasına 20-14 gün varken bildirmesi halinde ödediği bedelin %35’ini, 13 günden az bir süre kala ise tamamını BEStur’a ödemeyi kabul eder,
 •  MİSAFİR tarafından yapılan tarih değişikliğinden doğan ek masraflar MİSAFİR tarafından karşılanır.
 • Vize için gerekli evrakların, gidiş tarihinden en az 30 gün önce Bestur Turizm’e eksiksiz teslim edilmesi gerekir.
 • Fiyatlarımızda ödeme günü TCMB döviz satış kurları esas alınarak tahsilat yapılır.
 • Gidiş ve dönüşlerde yoğunluktan dolayı uçuşlarımız birkaç gün ileri veya geri tarihte gerçekleşebilir.
 • MİSAFİR’İN kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkışının/girişinin engellenmesi durumunda BEStur’un hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu yoktur,
 • Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MİSAFİR yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan   BEStur’un veya çalışanlarının hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, belirtilen nedenlerle BEStur’a ve/veya BEStur çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder,
 • Bestur Turizm, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.
 • MİSAFİR’İN kusuru, mücbir sebep (olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik huşular vb.) BEStur’un /bağımsız hizmet sağlayıcısının gereken tüm özeni gösterdiği halde öngörülemeyen ve engellenemeyen bir olayın meydana gelmesi hallerinde MİSAFİR’İN tazminat hakkı yoktur,
 • Turumuzda minimum 25 kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur hareket tarihinden 2 hafta öncesidir.
SEZONUN İLK UMRESİ
From 2 Kişilik oda 1.990 $ Kişi başı
Medine: ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH
Mekke: MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON)
TÜRK HAVA YOLLARI seferleri ile yaptığımız turumuz 25 Temmuz 2024 tarihinde başlayıp, 31 Temmuz 2024 'da bitiyor. 2 Kişilik oda fiyatı 1.990 $'dır. Medine'de sizi 5 YILDIZ ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH, Mekke'de ise 5 YILDIZ DELUX MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON) otellerinde ağırlayacağız.
Süre: 3 Gece Medine - 3 Gece Mekke
Gidiş Tarihi: 25 Temmuz 2024
Dönüş Tarihi: 31 Temmuz 2024
Mekke, Medine
20+
SEZONUN İLK UMRESİ
From 2 Kişilik oda 2.390 $ Kişi başı
Medine: ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH
Mekke: MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON)
TÜRK HAVA YOLLARI seferleri ile yaptığımız turumuz 25 Temmuz 2024 tarihinde başlayıp, 3 Ağustos 2024 'da bitiyor. 2 Kişilik oda fiyatı 2.390 $'dır. Medine'de sizi 5 YILDIZ ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH, Mekke'de ise 5 YILDIZ DELUX MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON) otellerinde ağırlayacağız.
Süre: 3 Gece Medine - 6 Gece Mekke
Gidiş Tarihi: 25 Temmuz 2024
Dönüş Tarihi: 3 Ağustos 2024
Mekke, Medine
20+
5 Yıldızlı Umre Turları
From 2 Kişilik oda 2.390 $ Kişi başı
Medine: ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH
Mekke: MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON)
TÜRK HAVA YOLLARI seferleri ile yaptığımız turumuz 1 Ağustos 2024 tarihinde başlayıp, 10 Ağustos 2024 'da bitiyor. 2 Kişilik oda fiyatı 2.390 $'dır. Medine'de sizi 5 YILDIZ ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH, Mekke'de ise 5 YILDIZ DELUX MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON) otellerinde ağırlayacağız.
Süre: 3 Gece Medine - 6 Gece Mekke
Gidiş Tarihi: 1 Ağustos 2024
Dönüş Tarihi: 10 Ağustos 2024
Mekke, Medine
20+
5 Yıldızlı Umre Turları
From 2 Kişilik oda 1.990 $ Kişi başı
Medine: ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH
Mekke: MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON)
TÜRK HAVA YOLLARI seferleri ile yaptığımız turumuz 1 Ağustos 2024 tarihinde başlayıp, 7 Ağustos 2024 'da bitiyor. 2 Kişilik oda fiyatı 1.990 $'dır. Medine'de sizi 5 YILDIZ ANWAR AL MÖVENPİCK MADİNAH, Mekke'de ise 5 YILDIZ DELUX MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON) otellerinde ağırlayacağız.
Süre: 3 Gece Medine - 3 Gece Mekke
Gidiş Tarihi: 1 Ağustos 2024
Dönüş Tarihi: 7 Ağustos 2024
Mekke, Medine
20+
5 Yıldızlı Umre Turları
From 2 Kişilik oda 1.650 $ Kişi başı
Medine: BOSPHORUS WAQF AL SAFİ HOTEL
Mekke: JABAL OMAR MARRİOTT MAKKAH HOTEL
TÜRK HAVA YOLLARI seferleri ile yaptığımız turumuz 8 Ağustos 2024 tarihinde başlayıp, 14 Ağustos 2024 'da bitiyor. 2 Kişilik oda fiyatı 1.650 $'dır. Medine'de sizi 5 YILDIZ BOSPHORUS WAQF AL SAFİ HOTEL, Mekke'de ise 5 YILDIZ JABAL OMAR MARRİOTT MAKKAH HOTEL otellerinde ağırlayacağız.
Süre: 3 Gece Medine - 3 Gece Mekke
Gidiş Tarihi: 8 Ağustos 2024
Dönüş Tarihi: 14 Ağustos 2024
Mekke, Medine
20+
Bu turu paylaşın
Kapat

SALİHA ERDİM İLE UMRE 0133 BOSPHORUS WAQF AL SAFİ HOTEL ANJUM HOTEL

Fiyat
1.790 $ kişiperson
Süre
8 Gün
Hedef
Mekke, Medine
Kapasite
149+

  Rezervasyon Bilgileri
  Blue Spinner