L- 0923.Tur Medine: Anwar Möevenpick – Mekke: Makkah Hotel (Eski Hilton)

Lüks 8 Gün Umre Turu
Fiyat
1.900 Dolar Kişi Başı Kişi
Süre
7 Gece 8 Gün 15.09- 22.09 2022
Hedef
1'den fazla
Gezginler
20+

Lüks Umre Turu

15 Eylül 2022 Lüks Umre Turumuz 7 Gece 8 Gün Mekke , Medine'ye Kutsal Topraklara İbadet etmeye gidiyoruz , Bu turumuz Türk Hava Yolları Tarifeli sefer Uçuşları ile gerçekleştirilecek olup Havalimanı bulunan bütün illerden ücretsiz uçuş bağlantısı sağlanacaktır.
Detaylı program için Tur Planını kontrol ediniz.

Diğer Tur Tarihlerimiz için Tur Başlangıç Tarihi ve Saati Kontrol ediniz
 • Bilgi
 • Tur Planı
 • Konum
 • Galeri
 • Önemli Bilgiler
 • Benzer Turlar
L- 0923 Nolu 8 Günlük Lüks Umre Turumuzun Gidiş Tarihi: 15.09.2022 Ara Geçiş: 18.09.2022 Dönüş Tarihi: 22.09.2022 Konaklama. Mekke'de Eski Hilton olan Makkah Hotel Medine'de ise Haremin avlusunda bulunan Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Anwar Al Madinah MOVENPICK Otelinde Gerçekleşecektir. Lüks Umre turumuz Transfer hizmetleri Mercedes Travego otobüsler ile sağlanacaktır. Bu turumuzda Uçuşlarda Türk Hava Yolları Tercih Edilmektedir. Mekke ve Medine ziyaret, gezi ve irşat programları ayrıca Dini Rehberlik Hizmetleri verilmektedir.

Neler dahil

Hedef
Lüks Umre , Umre Kategorisi Hedefleri Keşfedin
Kalkış Konumu:
: İstanbul Havalimanı - Medine Uluslararası Havalimanı
Dönüş Konumu
: Cidde Uluslararası Havalimanı - İstanbul Havalimanı
Tur Başlangıç Tarihi ve Saati
15 Eylül 2022 14:25 Diğer Zamanları Görüntüle
 • 22 Eylül 2022 14:25
 • 29 Eylül 2022 14:25
Hava Yolu
Gidiş: Türk Hava Yolları - TK 108- 15.09.2022 14:25 Dönüş: Türk Hava Yolları - TK 93 - 22.09.2022 16:50
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Bestur Turizm hizmet bedeli ve katma değer vergisi (K.D.V)
 • Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türsab’a ödenecek harçlar,
 • Gidiş- dönüş ekonomik sınıf uçak bileti,
 • Havalimanı transferleri, Mekke ve Medine gezileri, Mekke-Medine arası transferler,
 • Her yolcuya 1 adet Bestur Turizm logolu içerisinde; Bagaj Tipi Seyahat Çantası, Sırt Çantası, Erkek Misafirler İçin İhram ve Kemeri, Umre Rehber Kitapçığı,
 • Medine ve Mekke’de anlaşılan otellerde konaklama
 • Medine ve Mekke’de ziyaret yerleri, gezi ve irşad programları,
 • Program boyunca konaklanan otel programına göre sabah kahvaltısı ve akşam yemeği,
 • Seccade, Havlu Terlik, Kaymaz Tabanlı Tavaf Çorabı, Kokusuz Mendil, Kokusuz Sıvı Sabun, Bagaj Etiketi bulunan hediye seti ve dönüş havalimanında her misafire 5 LT dolu zemzem bidonu,
 • Seyahat boyunca dini ve idari rehberlik hizmetleri,
 • Suudi Arabistan özel makamlarına ödenen harçlar,
 • Umre vizesinin alınması
 • Yasin-i Şerif Kitapçığı,Çocuklar İçin Umre Kitapçığı,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Hava limanı ulaşım ücretleri,
 • Öğlen yemekleri ile içecekler.
 • Şahsi harcamalar,
Oteller
Medine Oteli: Anwar Al Madinah Möevenpick Hotel - 3 Gece Mekke Oteli: Makkah (Eski Hilton) Hotel - 4 Gece
Fiyat Detayları
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1.900 Dolar Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı: 1.850 Dolar Kişi Başı Tek Kişilik Odada Kişi Başı: 2.450 Dolar Kişi Başı 3 - 12 Yaş: 1.000 Dolar Kişi Başı 0 - 2 Yaş: 500 Dolar Kişi Başı

L- 0923 Nolu Lüks Umre turu. Bu Umre turu Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile öncelikle Medine’ye hareket edeceğiz.  Medine’de Haremin avlusunda bulunan Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Anwar Al Madinah MOVENPICK Otelinde konaklayacağız. Mekke’de ise Eski Hilton olan Makkah Hotel’ de sizleri ağırlayacağız. Lüks Umre turumuz da aynı zamanda Transfer hizmetleri Mercedes Travego otobüsler ile sağlanacaktır. Bununla birlikte sizlere yerel rehberlerimizin haricinde Hocalarımızda eşlik edecektir. Mekke ve Medine ziyaret yerlerini gezerek irşat programları da gerçekleştireceğiz.  Ayrıca Dini Rehberlik Hizmetleri de verilmektedir.

 • Umre Turu 8 Gün
Umre Turu 8 Gün

1. Gün

İstanbul Yeni Havalimanı – Medine Uluslararası Havalimanı

Saat: 09.30’da İstanbul Havalimanı dış hatlar terminali güvenlik kontrolünden sonra BESTUR Turizm görevlileri ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından pasaport kontrolünden geçereksaat: 14.25’da THY’nin TK 4938 sefer sayılı uçağı ile 3 saat 30 dakika süren uçuşun ardından tahmini olarak; saat: 17.30’da Medine ’ye varış.

Pasaport giriş ve gümrük işlemlerinden sonra karşılama, sonrasında özel otobüslerimizle Medine oteline transfer. Varışta otele yerleşme ve akşam yemeği.Saat: 21.30’da görevlilerimizle birlikte otel lobisinden toplu hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyaretiyle Cennetülbaki selamlaması.              

2. Gün

Medine

Kahvaltı otelimizde alınacaktır.

İkindi namazından sonra Yeşil Kubbe’nin yanında ki 42 no’lu kapının önünde buluşarak yürüme gezileri yapılacaktır.  Cennetü’l Baki ziyareti ardından Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Ğamame (Bulut) Mescidi, Beni Saide Sakife’si ve Tren Garı ziyaretleri yapılacaktır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Mescid-i Nebevî’de kılınacak yatsı namazının hemen sonra otel lobisinde buluşarak otobüslerle Hurma Bahçesi’ne gidilecektir.

Hurma bahçesinde geleneksel toplantı, “Medine’yi Yaşamak-Umre ve İhram” konulu seminerin ardından isteyenler için hurma alışverişi sağlanarak otelimize dönülecektir.

3. Gün

Medine

Kahvaltı otelimizde yapılacaktır.

Sabah belirlenen saatte otel lobisinde buluşarak Medine’deki dış ziyaretlere otobüslerle hareket edilecektir.

Gezilecek Yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek), Kuba Mescidi, Cuma Mescidi. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.              

4. Gün

Medine- Mekke

Sabah namazını müteakip Yeşil Kubbe’ nin yanında ki 42 nolu kapıda buluşma ve Resulullah’ı (sav) selamlama. Kahvaltı otelimizde yapılacaktır. Saat 09.30’da valizlerin oda kapılarının önüne çıkartılması ve öğle namazının ardından ihramlı olarak Mikat Mescidi’ne hareket. Mikat Mescidi’ne ulaştıktan sonra ihram namazının kılınmasının ardından toplu olarak umreye niyet edilecek ve telbiye getirerek Mekke-i Mükerreme’ye hareket edilecektir.

Mekke-i Mükerreme’ye ulaştıktan sonra otelimize yerleşme ve akşam yemeğinin alınmasından sonra belirlenen saatte lobide buluşarak umre için irşat görevlilerimizle Kâbe-i Muazzama ‘ya gidiş.
Umre tavafının ardından tavaf namazının kılınması ve Umre’nin ikinci kısmı olan Safa- Merve arasındaki Umre Say’ını yaparak Umre’yi tamamlayıp tıraş olduktan sonra ihramdan çıkış. Umreniz makbul olsun!

5. Gün

Mekke

Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

6. Gün

Mekke

Kahvaltı otelimizde alınacaktır,
Kahvaltıdan sonra belirlenen saatte lobide buluşarak Mekke’deki dış ziyaretlere otobüslerle hareket edilecektir.
Gezilecek yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetü’l Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu evin bulunduğu mahalle
NOT: İkinci umre yapmak İsteyenler otelde ihramlarını giymiş olarak geziye katılacaklar Arafat’ta niyet edip namaz kılınacak ve gezi dönüşünde umre için Kabe’ye ulaşılıp umre yapacaklardır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

7. Gün

Mekke

Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Serbest İbadet.

8. Gün

Mekke – Cidde – İstanbul

Saat: 08.30’da bagajların oda kapıları önüne çıkartılması ve saat: 10.00’da Cidde havalimanına hareket.
Havalimanında Zemzem ’lerin teslimi ve bilet bagaj işlemlerinin ardından TK 93 ile saat: 16.45’da Cidde’den İstanbul’a hareket ve tahmini olarak saat: 20.15’de İstanbul’a varış. Türkiye’ye hoş geldiniz.

Hakkında daha ayrıntılı Lüks Umre

Hakkında daha ayrıntılı Umre Kategorisi

Bu tur hakkında daha fazla bilgi

ÖNEMLİ NOTLAR:              

İhram ve Niyet:

Niyet edip, telbiye getirince ihram’a girmiş olursunuz! Tıraş olup ihramdan çıkıncaya kadar ihram yasaklarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mesela: Koku sürmek, kokulu sabun veya kolonyalı mendil kullanmak, macun ile diş fırçalamak… Saç – sakal – bıyık boyamak, yağlamak, kınalamak, jölelemek…Vücudun herhangi bir yerini tıraş etmek veya kıl-tüy koparmak, tırnak kesmek…Mekke hareminde kendiliğinden yetişen ot-çiçek-dal-ağaç koparmak…Kavga etmek, tartışmak, gönül kırmak…Bayanların yüzlerine değecek şekilde peçe takmaları, makyaj yapmaları…Erkeklerin başlarını örtmeleri, ayaklarına, terlik dışında topuklarını örten bir şey giymeleri, dikişli elbise giymeleri veya ihramı şekil vererek giymeleri… Şehevi söz ve davranışlarda bulunmak gibi İhram yasakları ile ilgili aklınıza takılan soruları Medine’den ayrılmadan önce mutlaka sorunuz!

Hanımların Dikkatine!

Medine’de (Ravza) Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) ziyaret saatleri SABAH ve YATSI NAMAZLARININ HEMEN ARDINDAN sabah:07.00, ve Yatsı:21.00’da başlar.  Yoğunluk vb. durumlardan ötürü anlık olarak değişiklik gösterebilmektedir.  Bu nedenle, tercih edeceğiniz ziyaret saatinden, en erken 1,5 saat kadar önce Mescid’in iç kısmında bulunmanız ve vakit namazlarınızı bu kısımda edâ etmeniz gerekmektedir.   Ziyaret giriş ve çıkışları; 25 – 26 – 27 – 28 – 29 ve 30 nolu kapılardan gerçekleşmektedir.

Cuma Namazının Edası:

Öğle namazı vaktinden yarım saat önce Cuma’nın ilk ezanı okunur.

İlk ezan okunduktan yarım saat sonra imam hutbeye çıkarak selam verir ve iç ezan okunmaya başlar. Ezanın bitimiyle beraber imam hutbeyi okur. Hutbenin bitimi ile beraber kamet getirilir ve Cuma’nın farzına niyet edilerek imama uyulur. İmam ile kılınan iki rekâtlık Cuma’nın farzı bitince Cuma’nın dört rekâtlık son sünneti, zuhru ahir (son öğlen namazının farzı) niyetiyle dört rekât ve vaktin sünneti niyeti ile iki rekât daha kendi kendimize kılar ve Cuma’yı bitirmiş oluruz.

Cenaze Namazının Edası:

Genellikle her farz namazın hemen arkasından –Cuma namazından sonra bile-cenaze namazı kılınabilmektedir. Bu sebeple farz namazın bitiş selamından sonra biraz beklememiz gerekir. Bu kısa bekleyiş anında namazı kılınacak cenaze var ise müezzinler bunu ilan ederler. Kaç cenaze olduğu, cenazenin erkek mi, bayan mı yoksa çocuk mu olduğu ilan edilir. Ne dendiğini anlamadığımız zaman; “Niyet ettim cenaze namazı kılmaya uydum hazır olan imama” diye niyet edilir ve imamın tekbiri ile cenaze namazı başlar. Cenaze namazı secdesi ve rükûsu olmayan, ayakta eda edilen bir namazdır. Dört tekbirle kılınır. İlk tekbirden sonra sübhaneke –vecelle senauke- ile beraber okunur. İkinci tekbirden sonra Allahümme salli ve Allahümme barik okunur. Üçüncü tekbirden sonra cenaze duası okunur, bilmeyenler dua niyetiyle Fatiha suresini okurlar. Dördüncü tekbirden sonra selam verilir. Cenaze namazından sonra kalan sünnetlerimizi kılarız.

                    Tur İptal Ve İade Şartları:

 • Kayıt anında hizmet bedelinin en az %35’i, bakiyenin ise tur hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek bedelin %35’i cayma tazminatı olarak MİSAFİR’E fatura edilir,
 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasından 21 gün öncesine kadar bildirmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir,
 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasına 20-14 gün varken bildirmesi halinde ödediği bedelin %35’ini, 13 günden az bir süre kala ise tamamını BEStur’a ödemeyi kabul eder,
 • MİSAFİR tarafından yapılan tarih değişikliğinden doğan ek masraflar MİSAFİR tarafından karşılanır.
 • Vize için gerekli evrakların, gidiş tarihinden en az 30 gün önce Bestur Turizm’e eksiksiz teslim edilmesi gerekir.
 • Fiyatlarımızda ödeme günü TCMB döviz satış kurları esas alınarak tahsilat yapılır.
 • Gidiş ve dönüşlerde yoğunluktan dolayı uçuşlarımız birkaç gün ileri veya geri tarihte gerçekleşebilir.
 • MİSAFİR’İN kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkışının/girişinin engellenmesi durumunda BEStur’un hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu yoktur,
 • Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MİSAFİR yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan BEStur’un veya çalışanlarının hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, belirtilen nedenlerle BEStur’a ve/veya BEStur çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder,
 • Bestur Turizm, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.
 • MİSAFİR’İN kusuru, mücbir sebep (olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik huşular vb.) BEStur’un /bağımsız hizmet sağlayıcısının gereken tüm özeni gösterdiği halde öngörülemeyen ve engellenemeyen bir olayın meydana gelmesi hallerinde MİSAFİR’İN tazminat hakkı yoktur,
 • Turumuzda minimum 25 kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur hareket tarihinden 2 hafta öncesidir.
Butik 5 Gün Umre Turu
İtibaren 2.400 Dolar Kişi Başı
B-0913 Nolu 5 Günlük Butik Umre Turumuzun Gidiş Tarihi: 08.09.2022 Ara Geçiş: 10.09.2022 Dönüş Tarihi: 12.09.2022 Konaklama. Mekke'de Raffles Makkah Palace Hotel Medine'de ise Haremin Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Oberoi Medine Otelinde Gerçekleşecektir. Butik Umre turumuz da transferler Size özel GMC, Audi veya Ford marka araçlar ile sağlanacaktır. Bu turumuzda Uçuşlarda Türk Hava Yolları Tercih Edilmektedir. Mekke ve Medine ziyaret, gezi ve irşat programları ayrıca Dini Rehberlik Hizmetleri verilmektedir.
4 Gece 5 Gün 08.09- 12.09 2022
1'den fazla
20+
Butik 5 Gün Umre Turu
İtibaren 1.900 Dolar Kişi Başı
B-0912 Nolu 5 Günlük Butik Umre Turumuzun Gidiş Tarihi: 08.09.2022 Ara Geçiş: 10.09.2022 Dönüş Tarihi: 12.09.2022 Konaklama. Mekke'de Fairmont Hotel Medine'de ise Haremin a Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Hilton Medine Otelinde Gerçekleşecektir. Butik Umre turumuz da transferler Size özel GMC, Audi veya Ford marka araçlar ile sağlanacaktır. Bu turumuzda Uçuşlarda Türk Hava Yolları Tercih Edilmektedir. Mekke ve Medine ziyaret, gezi ve irşat programları ayrıca Dini Rehberlik Hizmetleri verilmektedir.
4 Gece 5 Gün 08.09- 12.09 2022
1'den fazla
20+
Delüks 10 Gün Umre Turu
İtibaren 2.300 Dolar Kişi Başı
D-0924 Nolu 10 Günlük Delüks Umre Turumuzun Gidiş Tarihi: 15.09.2022 Ara Geçiş: 18.08.2022 Dönüş Tarihi: 24.09.2022 Konaklama. Mekke'de Eski Hilton olan Makkah Hotel Medine'de ise Haremin avlusunda bulunan Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Hilton Medine Otelinde Gerçekleşecektir. delüks Umre turumuz Transfer hizmetleri Mercedes Travego otobüsler ile sağlanacaktır. Bu turumuzda Uçuşlarda Türk Hava Yolları Tercih Edilmektedir. Mekke ve Medine ziyaret, gezi ve irşat programları ayrıca Dini Rehberlik Hizmetleri verilmektedir.
7 Gece 8 Gün 15.09- 24.09.2022
1'den fazla
20+
Delüks 8 Gün Umre Turu
İtibaren 2.1000 Dolar Kişi Başı
D-0923 Nolu 8 Günlük Delüks Umre Turumuzun Gidiş Tarihi: 15.09.2022 Ara Geçiş: 23.09.2022 Dönüş Tarihi: 22.09.2022 Konaklama. Mekke'de Eski Hilton olan Makkah Hotel Medine'de ise Haremin avlusunda bulunan Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Hilton Medine Otelinde Gerçekleşecektir. delüks Umre turumuz Transfer hizmetleri Mercedes Travego otobüsler ile sağlanacaktır. Bu turumuzda Uçuşlarda Türk Hava Yolları Tercih Edilmektedir. Mekke ve Medine ziyaret, gezi ve irşat programları ayrıca Dini Rehberlik Hizmetleri verilmektedir.
7 Gece 8 Gün 15.09- 22.09 2022
1'den fazla
20+
Lüks 14 Gün Umre Turu
İtibaren 2.500 Dolar Kişi Başı
L-0925 Nolu 14 Günlük Lüks Umre Turumuzun Gidiş Tarihi: 15.09.2022 Ara Geçiş: 18.09.2022 Dönüş Tarihi: 28.09.2022. Bu turumuzda Uçuşlarda Türk Hava Yolları Tercih Edilmektedir. Konaklama. Mekke'de Eski Hilton olan Makkah Hotel Medine'de ise Haremin avlusunda bulunan Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Anwar Al Madinah MOVENPICK Otelinde Gerçekleşecektir. Lüks Umre turumuz Transfer hizmetleri Mercedes Travego otobüsler ile sağlanacaktır.
13 Gece 14 Gün 15.09- 28.09 2022
1'den fazla
20+
Lüks 10 Gün Umre Turu
İtibaren 2.100 Dolar Kişi Başı
L- 0924 Nolu 10 Günlük Lüks Umre Turumuzun Gidiş Tarihi: 15.09.2022 Ara Geçiş: 18.09.2022 Dönüş Tarihi: 24.09.2022. Bu turumuzda Uçuşlarda Türk Hava Yolları Tercih Edilmektedir. Konaklama. Mekke'de Eski Hilton olan Makkah Hotel Medine'de ise Haremin avlusunda bulunan Kuzey Bölgesindeki 5 Yıldızlı Anwar Al Madinah MOVENPICK Otelinde Gerçekleşecektir. Lüks Umre turumuz Transfer hizmetleri Mercedes Travego otobüsler ile sağlanacaktır.
9 Gece 10 Gün 15.09- 24.09.2022
1'den fazla
20+
bestur doğrulama

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz

Close

L- 0923.Tur Medine: Anwar Möevenpick - Mekke: Makkah Hotel (Eski Hilton)

Fiyat
1.900 Dolar Kişi Başı per kişi
Süre
7 Gece 8 Gün 15.09- 22.09 2022
Hedef:
1'den fazla
Gezginler
20+

  Fill out the form to book the Tour. Required fields are marked *   Enquiry about the Tour availability or anything you’d like to know. Required fields are marked *